The Practice of Dowry Payment in Tanzania: Studium przypadku Karagwe

37,90 €

39,90 €

-5%

Livraison dans le monde entier.
Frais d'envoi limités à 4,90 € pour la France métropolitaine quel que soit le nombre d'articles. Délai de livraison : 2 à 5 jours.

Dowry Payment: Postawa, Wpływ

Każde społeczeństwo ma rytuały i prawa, które definiują ważne małżeństwo.

Małżeństwo w większości części świata albo miało lub nadal ma związek z płatnością dokonywaną przez jedną stronę na rzecz drugiej, znaną jako posag.

Małżeństwo jest nadal sprawą publiczną, jak również zajmuje ważną pozycję w codziennych sprawach społecznych dla większości afrykańskich społeczeństw.

Zapłata za posag jest tak stara jak człowiek, tradycyjnym i rytualnym jest płacenie posagu w momencie zawarcia małżeństwa.

Przez wieki w społeczeństwach afrykańskich posag pomagał ustabilizować partnerstwo, połączyć obie rodziny, a także był tradycyjnym dowodem na zawarcie małżeństwa.

Ostatnio praktyka płacenia posagu wywołała wiele dyskusji i krytyki ze strony feministek, prawicowych działaczek kobiet, a także polityków potępiających ją za przestarzałą tradycję, która promuje nierówność płci i dominację mężczyzn.

Książka informuje środowisko akademickie, polityków, aktywistów, a także mężczyzn i kobiety w terenie o potrzebie budowania świadomości i uwrażliwienia kulturowego na wartość świadczeń posagowych dla stabilności małżeńskiej.

Ta książka została przetłumaczona przy użyciu sztucznej inteligencji.

Plus de détails

Livraison
Envoi en courrier suivi.
Livraison sous 2 à 4 jours en France et dans le monde entier.
Programme de fidélité
Votre panier totalisera 3 points fidélité vous offrant lors de votre prochain achat une réduction de 1,50 €
Avis clients
Soyez le premier à partager votre avis sur ce produit