Umowy o partnerstwie gospodarczym Realizacja

Nouveau

39,80 €

41,90 €

-5%

Frais d'envoi limités à 4,90 € pour la France métropolitaine quel que soit le nombre d'articles. Délai de livraison : 2 à 5 jours.
Livraison dans le monde entier.

Perspektywa EAC

Badanie obejmuje wyzwania związane z wdrażaniem umów o partnerstwie gospodarczym (EPA) z perspektywy Wspólnoty Wschodnioafrykańskiej.

Wykorzystując pierwotne i wtórne narzędzia gromadzenia danych, jak również analizę jakościową, badanie wykazało, że wdrażanie umów o partnerstwie gospodarczym w ramach EAC cierpi m.in.

z powodu słabych zdolności negocjacyjnych, braku możliwości zrekompensowania utraty dochodów wynikającej z umów o partnerstwie gospodarczym, słabego udziału podmiotów pozarządowych, nierównego modelu gospodarczego, nakładania się członkostwa w regionalnych wspólnotach gospodarczych (REC), szoku wywołanego przez BREXIT, braku woli politycznej, niezgodnych warunków w umowach o partnerstwie gospodarczym, różnic w systemach prawnych, słabych zdolności instytucjonalnych oraz różnic w polityce handlowej państw partnerskich.W badaniu zaleca się państwom partnerskim EAC harmonizację systemów prawnych i polityki handlowej, poprawę zdolności negocjacyjnych, tworzenie instytucji ponadnarodowych, pełne wdrożenie zasady ukierunkowania na ludzi, dostosowanie konstytucji i renegocjowanie już istniejących umów EPA, takich jak EAC-UE.

Plus de détails

Livraison
Envoi en courrier suivi.
Livraison sous 2 à 4 jours en France et dans le monde entier.
Programme de fidélité
Votre panier totalisera 3 points fidélité vous offrant lors de votre prochain achat une réduction de 1,50 €
Avis clients
Soyez le premier à partager votre avis sur ce produit