Ustawa o wolności informacji i przemyśle filmowym w Nigerii: Studium przypadku w Kano

37,90 €

39,90 €

-5%

Frais d'envoi limités à 4,90 € pour la France métropolitaine quel que soit le nombre d'articles. Délai de livraison : 2 à 5 jours.
Livraison dans le monde entier.

Umiejętność korzystania z mediów i informacji (MIL)

Jako stan Kano, najbardziej zaludniony stan Nigerii, stał się centrum wolności demokratycznej zarówno w północnej, jak i południowej części kraju, wolność informacji stała się mniej aktywna do 28 maja 2011 roku, kiedy to ówczesny prezydent Goodluck Jonathan podpisał ustawę o wolności informacji (FOIA).

FOIA jest ustawą, która gwarantuje prawo do informacji w ramach kontroli instytucji publicznych wszystkim Nigeryjczykom, bez względu na wiek, klasę lub zawód.

Umiejętność korzystania z mediów i informacji (MIL) w krajach rozwijających się, takich jak Nigeria, jest obecnie trudną dziedziną rozwoju mediów.

Na bardziej podstawowym poziomie MIL - rozumianym jako zdolność jednostek - jest bezpośrednio powiązana z prawami człowieka do wolności informacji, wypowiedzi i edukacji, które są łamane w wielu krajach, ale w Nigerii FOIA podpisała już prawo od ponad siedmiu lat.

Czy prawo to przynosi korzyści Nigeryjczykom? czy też było to po prostu prawo, podobnie jak inne prawa? A jak MIL i FOIA stały się istotne z punktu widzenia prawa do wolności informacji?

Plus de détails

Livraison
Envoi en courrier suivi.
Livraison sous 2 à 4 jours en France et dans le monde entier.
Programme de fidélité
Votre panier totalisera 3 points fidélité vous offrant lors de votre prochain achat une réduction de 1,50 €
Avis clients
Soyez le premier à partager votre avis sur ce produit