Partie polityczne w D.R. Kongo

25,55 €

26,90 €

-5%

Livraison dans le monde entier.
Frais d'envoi limités à 4,90 € pour la France métropolitaine quel que soit le nombre d'articles. Délai de livraison : 2 à 5 jours.

Sześćdziesiąt lat po odzyskaniu niepodległości

WHAT IS THE POLITICAL PARTY REVIEW IN DR CONGO? Partie polityczne powstały w swojej nowoczesnej formie w ciągu ostatnich 150 lat i odniosły niezwykły sukces.

Stanowią one dziś kategorię niemal uniwersalną, ponieważ tam, gdzie nie odpowiadają żadnej rzeczywistości politycznej, istnieją przynajmniej formalnie, jak to ma miejsce w Demokratycznej Republice Konga.

Partie polityczne w Demokratycznej Republice Konga to rzeczywistość, która powstała w przededniu uzyskania niepodległości, ale rozwijała się najlepiej jak mogła.

Bo od 1960 do 1965 roku mamy specyficzną dla tego czasu rzeczywistość, bo mieliśmy partie polityczne tworzone na bazie plemiennej, od 1965 do 1990 roku mieliśmy partię państwową, a od 1990 do 2020 roku okres, który inauguruje wielopartyjny system polityczny charakteryzujący się kilkoma partiami politycznymi do tego stopnia, że jesteśmy świadkami zjawisk, dublowania się partii politycznych, prezydenta założyciela czy autorytetu moralnego i dziedzicznego zjawiska przywódców.

Jaki jest bilans partii politycznych pod względem organizacji i funkcjonowania w ciągu ostatnich sześćdziesięciu lat po uzyskaniu niepodległości?

Plus de détails

Livraison
Envoi en courrier suivi.
Livraison sous 2 à 4 jours en France et dans le monde entier.
Programme de fidélité
Votre panier totalisera 2 points fidélité vous offrant lors de votre prochain achat une réduction de 1,00 €
Avis clients
Soyez le premier à partager votre avis sur ce produit