Podstawowe pojęcia na Mechanika mediów ciągłych (MMC)

46,17 €

48,60 €

-5%

Livraison dans le monde entier.
Frais d'envoi limités à 4,90 € pour la France métropolitaine quel que soit le nombre d'articles. Délai de livraison : 2 à 5 jours.

Mechanika mediów ciągłych (CMM), jak wskazuje jej tytuł, opiera się na głównej hipotezie o ciągłości materii i interesuje się badaniem ciał stałych lub płynnych poddawanych nagłym zmianom kształtu w różnych skalach.W pierwszej części zajmiemy się matematycznymi przypomnieniami notacji tensorów, następnie w drugiej i trzeciej części przedstawiamy bezpośrednie zastosowanie pierwszej części, są to odpowiednio dwa tensory naprężenia i odkształcenia.

Jeżeli zależność jest liniowa pomiędzy naprężeniem i naprężeniem tensora w małej skali, to mówimy o zachowaniu sprężystym materiałów i jest to tematem czwartego rozdziału (Teoria izotropowej i anizotropowej sprężystości liniowej).

Po wprowadzeniu prawa sprężystości przedstawiony jest przegląd nieliniowej zależności w deformacji w dużej skali (teoria plastyczności), który jest przedmiotem piątego i ostatniego rozdziału.Kurs ten został napisany dla studentów i studentów (Cykl studiów licencjackich, magisterskich i inżynieryjnych Szkoły), jego celem jest przedstawienie i uproszczenie niektórych matematycznych i fizycznych pojęć występujących w użyciu CMM.

Plus de détails

Livraison
Envoi en courrier suivi.
Livraison sous 2 à 4 jours en France et dans le monde entier.
Programme de fidélité
Votre panier totalisera 4 points fidélité vous offrant lors de votre prochain achat une réduction de 2,00 €
Avis clients
Soyez le premier à partager votre avis sur ce produit