Wpływ sektora ropy naftowej i gazu ziemnego na wspólnoty rybackie w Afryce

25,55 €

26,90 €

-5%

Frais d'envoi limités à 4,90 € pour la France métropolitaine quel que soit le nombre d'articles. Délai de livraison : 2 à 5 jours.
Livraison dans le monde entier.

Wpływ sektora ropy naftowej i gazu ziemnego na wspólnoty rybackie w Afryce

Według Manu, D.A.K., (2011), przychody i opłaty licencyjne z tytułu ropy naftowej i gazu mogą mieć pozytywny wpływ na kraje Afryki, przynosząc znaczne korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju różnym społecznościom, w tym społecznościom rybaków.

Jednakże, aby tak się stało, rządy państw afrykańskich muszą wprowadzić w życie politykę obejmującą sektor naftowy i gazowy, stanowiącą odpowiedź na obawy i problemy, które zagrażają zrównoważonemu rozwojowi sektorów mających wpływ na społeczności.

Praktyczna rzeczywistość jest taka, że społeczności rybackie są wypierane z lukratywnych obszarów połowowych i zastępowane przez statki sejsmiczne, których hałas zakłóca tarliska rybne, zmniejszając połowy, zabijając ryby i drastycznie zmniejszając dochody społeczności rybackich (Quijano 2008).

Afrykańska ropa naftowa przyniosła korzyści głównie uprzywilejowanym afrykańskim elitom, koncernom naftowym, ich udziałowcom i zachodnim krajom uprzemysłowionym (ACODE, 2006), ale można to zmienić na bardziej korzystny wynik.

Plus de détails

Livraison
Envoi en courrier suivi.
Livraison sous 2 à 4 jours en France et dans le monde entier.
Programme de fidélité
Votre panier totalisera 2 points fidélité vous offrant lors de votre prochain achat une réduction de 1,00 €
Avis clients
Soyez le premier à partager votre avis sur ce produit